Możliwe zmiany na stanowiskach w Bielsko-Białskiej Policji

Inspector Krzysztof Herzyk, obecny komendant bielskiej policji, może zyskać promocję i objąć stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego śląskiej policji w Katowicach jak nieoficjalnie dowiedział się portal. Od niedawna w policji obserwuje się prawdziwe przetasowania kadrowe, które są efektem zmian na najwyższych szczeblach hierarchii. Generał Roman Rabsztyn, były komendant śląskiej policji, opuścił swoje stanowisko na rzecz emerytury przed ostatnim weekendem.

Zmiana na stanowisku komendanta Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej jest prawdopodobna. Według niepotwierdzonych informacji, inspector Herzyk ma zostać zastępcą nowo mianowanego komendanta śląskiej policji i ma odpowiadać za dział prewencyjny. W miniony piątek odbyło się uroczyste pożegnanie nadinspektora Romana Rabsztyna w Katowicach, który po 34 latach służby przeszedł na emeryturę.

Starszy sierżant Sławomir Kocur, oficer prasowy bielskiej Komendy Miejskiej Policji, nie potwierdził tych informacji na piśmie w poniedziałek. Komendant Herzyk nadal pracuje w bielskim garnizonie w tym tygodniu, mimo że jak słyszeliśmy, kilka dni temu miał dać do zrozumienia swoim bliskim współpracownikom, że czeka na oficjalne rozkazy. Te informacje o potencjalnym awansie inspector Herzyk zostały również opublikowane przez Gazetę Wyborczą.

Obecny komendant Bielsko-Białskiej Komendy Miejskiej Policji, rozpoczął służbę w 1994 roku. Cztery lata później ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Przez cały czas służby był związany z garnizonem w Bielsku-Białej, gdzie rozpoczął pracę na stanowiskach wykonawczych: w policyjnej izbie dziecka a następnie jako młodszy specjalista wydziału kadr i szkolenia.

W 2003 roku awansował na stanowisko zastępcy komendanta Komisariatu Policji II, a dwa lata później objął dowodzenie tym komisariatem. W 2015 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego policji w Cieszynie, a rok później awansował na stanowisko szefa policji w Jastrzębiu Zdroju. Od kwietnia 2018 roku kieruje pracą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.