Dwie osoby próbowały obrabować kantor, ale antywłamaniowa szyba stanęła im na drodze

W Świętoszówce, miejscowości znajdującej się przy ulicy Bielskiej, doszło do nieudanej próby rozboju w jednym z lokalnych kantorów. Dwaj zamaskowani mężczyźni, wyposażeni w młot, próbowali dostać się do sektora pracowniczego poprzez wybijanie wzmocnionej szyby. Niestety dla nich, ich działania okazały się nieskuteczne – alarm, który zadzwonił na skutek ich działań, przestraszył ich na tyle, że zdecydowali się na natychmiastową ucieczkę.

Incydent miał miejsce 10 stycznia, a sprawcami byli dwaj mężczyźni w wieku 26 i 27 lat. Jak podaje starszy sierżant Sławomir Kocur, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, dzięki skutecznym działaniom służb porządkowych, podejrzani zostali zatrzymani. Już 13 stycznia Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych do Sądu Rejonowego Wydział IX Karny. Tego samego dnia Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury i podejrzani zostali aresztowani.

Mężczyźni zostali osadzeni w areszcie na trzy miesiące. Nie jest to jednak jedyny zarzut, z którym będą musieli się zmierzyć. W trakcie zatrzymania, funkcjonariusze znaleźli przy nich substancje narkotyczne. Jak wyjaśnia sierżant Kocur, obaj mężczyźni mieli już wcześniej kontakt z wymiarem sprawiedliwości, co nie będzie dla nich atutem podczas procesu.