Orszaki Trzech Króli ponownie w Diecezji Bielsko-Żywieckiej: Wielobarwna manifestacja wiary i tradycji

Tradycyjne świętowanie Orszaków Trzech Króli będzie miało miejsce w diecezji bielsko-żywieckiej w najbliższą sobotę. To wydarzenie będzie miało swój początek w kościele w Aleksandrowicach, gdzie odprawiona zostanie msza święta pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera. Po zakończeniu liturgii, uczestnicy udadzą się w kierunku Rynku w uroczystym pochodzie.

W tym roku, już trzynastego z rzędu, ulicami Bielska-Białej przemaszeruje barwny orszak, będący wyrazem głębokiej wiary i zaangażowania społeczności lokalnej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli będzie „W jasełkach leży”, a organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału wszystkich mieszkańców miasta. Każda osoba, która przyłączy się do tego wyjątkowego wydarzenia, otrzyma koronę symbolizującą królewskie święto.

Kidsztalty będą miały swoją możliwość do zabawy i przebrania – organizatorzy przygotowali dla nich stroje dwórek lub rycerzy w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i zielonym. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10.30 w sobotę 6 stycznia mszą świętą w kościele pw. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach, z liturgią pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera.

Po zakończeniu mszy, uczestnicy orszaku udadzą się na bielski rynek. Tam zaplanowano pokłon Trzech Króli oraz kolędowanie razem z zespołem Bielskiej Wspólnoty „Miłość i Łaska Chrystusa”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel oraz prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.