Modernizacja sprzętu lokalnych jednostek OSP – nowy quad dla strażaków ochotników w Kozach

W Ochotniczej Straży Pożarnej działającej w miejscowości Kozy, zaprezentowany został nowo nabyty pojazd – quad. Do jego zakupu przyczyniły się różne podmioty, w tym Powiat Bielski.

„Podobne wsparcie finansowe, wynoszące 10 tys. zł, otrzymały również inne jednostki OSP z naszego powiatu: Bystra, Janowice i Grodziec. W każdej z tych jednostek zakupiono quady, a dodatkowo w Janowicach kupiono przyczepę ratowniczą do tego typu pojazdu. Jesteśmy świadomi specyfiki terenu, na którym mieszkamy. Popieranie takich inwestycji to dbanie o bezpieczeństwo zarówno naszych mieszkańców, jak i turystów odwiedzających naszą okolicę” – wyjaśnia starosta bielski Andrzej Płonka.

Aktywność miejscowej jednostki OSP w Kozach jest na wysokim poziomie, rocznie prowadząc ponad 100 różnorodnych interwencji. „Tworzenie nowych tras turystycznych, rozwój turystyki górskiej oraz zagospodarowanie okolicznych kamieniołomów sprawiają, że wiele z tych interwencji odbywa się w miejscach trudno dostępnych dla standardowych pojazdów ratowniczych (…)” – informuje jednostka OSP Kozy na swojej stronie na Facebooku. Nowo zakupiony quad będzie służył nie tylko do akcji ratowniczych, ale również do zabezpieczania różnego rodzaju wydarzeń na terenie gminy, takich jak imprezy kulturalne czy sportowe.

W finansowanie zakupu quada dla jednostki OSP w Kozach zaangażowały się także inne organizacje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gmina Kozy oraz Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Bielsko-Biała.