Demolka porzuconego mostku: pierwsze kroki w celu odnowy miejsca

Maszyna budowlana wkroczyła na teren przy ul. Tartacznej, w miejscowości Wapienica, rozpoczynając proces demontażu dawno opuszczonej kładki przerzuconej nad strumieniem. W poniedziałek, jedynymi oznakami istnienia tej niegdyś użytecznej konstrukcji były jedynie przyczółki i ciężki sprzęt budowlany zaparkowany na pobliskim terenie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kładka miała zostać całkowicie rozebrana przed nadejściem nowego roku.

Jeden z mieszkańców Wapienicy przeszedł obok miejsca rozbiórki podczas poniedziałkowego spaceru i udostępnił nam zdjęcia. Kładka, która była zamknięta od prawie roku z powodu groźnego stanu technicznego, została ostatecznie rozebrana. Teraz jedynymi pozostałościami po niej są przyczółki po obu stronach strumienia, na których wcześniej znajdowała się ta kładka.

W planach jest zbudowanie nowego mostku, który będzie stalową konstrukcją, zaopatrzoną w kratę pomostową „wema” oraz konstrukcję łukową. Do przyczółków będą prowadziły ścieżki wykonane z kamienia łamanego, utrzymane w gabionach. Zgodnie z ustaleniami, plany nowego mostku miały zostać sfinalizowane do końca roku, a stara konstrukcja powinna zostać rozebrana w podobnym czasie. Jak widać na dostarczonych przez mieszkańca zdjęciach, wydaje się, że druga część umowy zostanie spełniona.