Sebastian Kawa staje się najbardziej utytułowanym polskim sportowcem dzięki zdobyciu złotego medalu w mistrzostwach świata w szybownictwie

Sebastian Kawa, znanym na arenie międzynarodowej jako wybitny pilot szybowcowy, osiągnął spektakularny sukces, zdobywając złoty medal na mistrzostwach świata w szybownictwie, które odbyły się w australijskiej Narromine. Ukoronował swój triumf, latając na rodzimym szybowcu Diana 2 w kategorii 15-metrowej, stając się tym samym nie tylko najbardziej utytułowanym sportowcem w Polsce, ale również najbardziej zasłużonym pilotem w historii szybownictwa.

Po raz szósty z rzędu, z niezachwianą determinacją i nieprzeciętnymi umiejętnościami pilotażu, Sebastian Kawa z powodzeniem obronił swoje Mistrzowskie tytuły. Poruszające są też jego słowa podziękowań dla całego zespołu oraz osób, które przyczyniły się do jego zwycięstwa. W szczególności dziękuje Łukaszowi Grabowskiemu za wspólne latanie oraz Waldkowi za wsparcie na ziemi. Wyraził również wdzięczność dla kapitana Karola Šnapko.

Sebastian Kawa z dumą podkreślił, że polski szybowiec Diana 2 znów stanął na podium razem z nim. Wstępne wyniki 37. edycji mistrzostw świata w szybownictwie potwierdzają jego zwycięstwo. Kawa podsumował te emocjonujące chwile słowami pełnymi nadziei na przyszłe zawody i sukcesy.