Zmiany w organizacji ruchu na Bielsku-Białej ulicy Wyzwolenia przyniosą ulgę kierowcom

Usprawnienia dla użytkowników drogi na ulicy Wyzwolenia w Hałcnowie, części Bielska-Białej, są na horyzoncie. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zapowiedział, że od 10:00 czwartego dnia listopada, czyli 16-go, ruch samochodowy zostanie skierowany na długo oczekiwany objazd. Droga ta jest określana przez specjalistów od transportu jako bypass.

W tym miejscu, gdzie przecięcie ma miejsce między ulicą Wyzwolenia a nowo powstającą drogą ekspresową S1 Kosztowy – Bielsko-Biała, planowane jest zbudowanie wiaduktu. Realizacja tego celu wymaga zamknięcia ruchu na pewnym odcinku ulicy Wyzwolenia, o długości kilkuset metrów. Drogowcy przewidują, że tę lukę wypełni wspomniana wcześniej droga zastępcza, która będzie obsługiwała ruch dwukierunkowy.

Przed utworzeniem tej alternatywnej ścieżki, podczas ponad dwumiesięcznego okresu przygotowań do budowy, wzmożony ruch na ulicy Wyzwolenia odbywał się na odcinku wahadłowym. Szczególnie w godzinach szczytu prowadziło to do powstawania dużych kongestii drogowych. Na szczęście, te dni wydają się być już za nami.

Warto dodać, że przy okazji wprowadzenia nowego układu ruchu, nastąpią również inne zmiany:

– Dojazd do ulicy Księżycowej będzie możliwy poprzez świeżo wybudowany łącznik pomiędzy ulicą Wyzwolenia a ulicą Księżycową, znajdujący się w pobliżu myjni samochodowej.

– Ruch pieszy zostanie skierowany na boczne drogi, które będą biegły wzdłuż północnej strony bypassa.