Bohaterski czyn stróżów prawa: Bielscy policjanci ratują starszą kobietę

Wydarzenia dnia 8 listopada potwierdziły, że policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej nie są obojętni na los innych ludzi. W trakcie pełnienia swoich obowiązków patrolowych, st. post. Szymon Sładczyk i st. post. Sebastian Witkowski, natknęli się na niecodzienną sytuację. Podczas jazdy ulicą 3 Maja dostrzegli leżącą na poboczu drogi osobę.

Bez wahania zatrzymali swój radiowóz i podjęli natychmiastowe działania ratunkowe. Jeden z funkcjonariuszy wezwał na miejsce profesjonalny zespół ratownictwa medycznego, jednocześnie informując o incydencie dyżurnego swojej jednostki.

Na miejscu znaleźli przytomną, ale niezdolną do samodzielnego poruszania się, 76-letnią kobietę. Policjanci przeprowadzili pierwsze badanie ciała poszkodowanej, sprawdzając czy nie doszło do złamań. Następnie ułożyli kobietę w pozycji bocznej bezpiecznej. Widoczne stłuczenie głowy starannie opatrzyli, po czym okryli poszkodowaną kocem termicznym.

Z rozmowy z kobietą wynikło, że cierpi ona na cukrzycę, a podczas spaceru niespodziewanie straciła przytomność. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego, funkcjonariusze troskliwie opiekowali się starszą panią. To dowód na to, z jakim zaangażowaniem i profesjonalizmem potrafią działać nasi stróże prawa.

Bielska Komenda Policji apeluje do wszystkich mieszkańców: nie bójmy się udzielać pomocy innym. Nawet proste działania takie jak podłożenie miękkiego przedmiotu pod głowę osoby poszkodowanej mogą mieć duże znaczenie. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie potrzebować pomocy – nie przechodźmy obojętnie obok osób potrzebujących.