Ciąg dalszy śledztwa w sprawie tragicznej bójki kibiców w Radłowie – zatrzymano kolejnych 16 osób

W kontekście tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce na stadionie w Radłowie, gdzie doszło do śmierci młodego człowieka z Bielska-Białej, nastąpiła seria zatrzymań. Do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie doprowadzono szesnaście kolejnych osób podejrzanych o udział w brutalnej bójce. Zatrzymani to młodzi mężczyźni zamieszkali w Bielsku-Białej, Andrychowie oraz okolicach tych miast.

7 i 8 listopada br., 16 osób zostało aresztowanych i przewiezionych do Prokuratury, gdzie postawiono im zarzuty związane z incydentem, który miał miejsce 5 sierpnia 2023 roku. Zgodnie z zarzutami, mężczyźni te w publiczny sposób, bez jakiegokolwiek powodu, rażąco lekceważąc prawo, uczestniczyli w zbiorowym wydarzeniu podczas trwania turnieju piłkarskiego na stadionie Radłovii Radłów. Turniej był organizowany przez fanów Unii Tarnów – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, Mieczysław Sienicki.

Według rzecznika, uczestnicy zbiegowiska byli świadomi, że poprzez swoje działania narażają na niebezpieczeństwo inne osoby przebywające na stadionie i w jego najbliższej okolicy. Wynikiem ich działań była śmierć kibica BKS-u z Bielska-Białej, Łukasza Z.

Po przesłuchaniach, piętnastu z szesnastu zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Zarzuca im się „czynny udział w zbiegowisku”, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Obecnie, w sprawie bójki kibiców na stadionie w Radłowie, aresztowanych jest łącznie dwadzieścia osób.