Budowa mostu nad rzeką Soła idzie pełną parą. Wartość projektu przekracza 43 miliony złotych

Pojawiają się oznaki, że budowa nowej konstrukcji mostowej przecinającej rzekę Soła w centrum Porąbki może być zakończona jeszcze przed końcem bieżącego roku. Jest to duże przedsięwzięcie inwestycyjne o wartości przekraczającej 43 miliony złotych, które ma na celu poprawę komunikacji między regionami Śląska i Małopolski.

Starosta bielski Andrzej Płonka wyraża optymizm co do postępów w pracach. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjały a wykonawca zachowa obecne tempo pracy, możliwe będzie zakończenie konstrukcji mostu do końca roku. Najtrudniejsze etapy są już za nami – wyszliśmy z koryta rzeki i widoczne są pierwsze łuki konstrukcji. Starosta dodaje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace mogą zostać ukończone nawet dwa miesiące przed pierwotnym terminem.

Planowany most wykonany ze stali będzie składał się z jednego przęsła o długości 129 metrów. Zgodnie z założeniami projektu, most będzie miał najwyższą klasę obciążenia. Szerokość jezdni wyniesie 8 metrów, a po obu stronach przewidziane są chodniki dla pieszych. Termin zakończenia inwestycji wyznaczony przez wykonawcę upływa w listopadzie przyszłego roku.