Złota jesień odchodzi, za chwilę nadejdzie prawdziwa zima z intensywnymi opadami śniegu!

Niedawno mieliśmy okazję rozkoszować się pięknem polskiej złotej jesieni, niestety w ciągu najbliższych kilku dni możemy spodziewać się radykalnej zmiany warunków atmosferycznych. Czas na zimowy szlafrok, bo pierwsze poważne opady śniegu już nadchodzą i nie tylko w górskich rejonach! Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują śnieg i oblodzenia w regionach bielskim, cieszyńskim, żywieckim oraz na terenie Bielska-Białej.

Jeżeli prognozy okażą się trafne, to już w ten weekend może spaść do 20 centymetrów białego puchu. Pierwsze symptomatyczne dla zimy zjawiska mają dać o sobie znać dzisiaj w nocy, szczególnie w powiecie żywieckim, gdzie lokalna temperatura ma tendencje spadkowe. Mokra nawierzchnia dróg ma zamienić się w śliskie lodowisko! Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – spadek temperatury poniżej punktu zamarzania ma skutkować przymarzaniem mokrych nawierzchni drogowych i chodników.

Najbardziej intensywne opady śniegu przewidziane są na niedzielę. Powiaty bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała muszą przygotować się na poważne konsekwencje nadejścia zimy. Wyraźnie ma spaść także temperatura – w ciągu dnia nie przekroczy ona 2 stopni Celsjusza, a nocą lokalnie mogą wystąpić przymrozki. Meteorolodzy przewidują nawet do 20 cm śniegu! Mimo, że ostrzeżenia dotyczą tylko niedzieli, istnieje prawdopodobieństwo, że w następnym tygodniu zima zawita u nas na dłużej, a ilość śniegu może jeszcze bardziej wzrosnąć.