Samochód osobowy wjechał w latarnię uliczną: kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego niecodziennej sytuacji na drodze, dwa zespoły strażaków z JRG1 oraz jednostka policji zostały natychmiast skierowane na miejsce. Z treści zgłoszenia wynikało, że doszło do kolizji pojazdu osobowego z latarnią na ulicy Świętej Trójcy w Bielsku-Białej. Osoba kierująca tym pojazdem zdążyła porzucić swój samochód i oddalić się z miejsca zdarzenia.

Informacja o incydencie nadeszła do WCPR o godzinie 4.57 rano. Wstępne wiadomości sugerowały, że do zdarzenia doszło na ulicy Cieszyńskiej, jednak po przybyciu na miejsce okazało się, że rzeczywista lokalizacja to ulica Św. Trójcy. Szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia wykazały, że kierowca samochodu marki Audi, jadąc z nadmierną prędkością ulicą Waryńskiego, potrącił latarnię, uderzył w budynek i stojak na rowery.

Jednym z głównych celów strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz neutralizacja wszelkich wycieków płynów eksploatacyjnych z rozbitego pojazdu. Funkcjonariusze policji ruchu drogowego przystąpili do sporządzania dokumentacji zdarzenia, natomiast personel pogotowia energetycznego zajął się zabezpieczeniem przewodów energetycznych wyrywanej latarni. Obecnie tożsamość sprawcy tego incydentu jest ustalana przez policję.