Sezon zimowy w Bielsku-Białej: lodowisko w parku Słowackiego otwiera się już 10 listopada

Zapewne entuzjastom jazdy na łyżwach z Bielska-Białej spodoba się ta wiadomość. Choć za oknem jeszcze aura jesieni, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji (BBOSiR) zdradził, że w parku Słowackiego, na sztucznym lodowisku, sezon zimowy rozpocznie się nieco wcześniej niż można by przypuszczać – już 10 listopada, czyli za niespełna dwa tygodnie.

Lodowisko jest pod dachem, co niweluje wpływ warunków atmosferycznych na jakość lodu. Ważne tylko, aby temperatura na zewnątrz budynku nie była zbyt wysoka. Organizatorzy na chwilę obecną nie ujawnili cen biletów wejściowych, ale prawdopodobnie będą one na poziomie tych z poprzedniego sezonu (bilet normalny na 45 minut kosztował wówczas 13 złotych, a ulgowy – 10 zł).

W tym roku BBOSiR organizuje również kursy nauki jazdy na łyżwach. Program szkolenia obejmuje pięć etapów i zaczyna się 15 listopada.

Warsztaty dla dorosłych odbywać się będą w środy: 15, 22 i 29 listopada, a także 6 i 13 grudnia, w godzinach 20.30-21.45. Dla dzieci i młodzieży przewidziane są natomiast zajęcia w soboty: 18 i 25 listopada, 2, 9 i 16 grudnia, od godziny 9.00 do 9.45. Udział w szkoleniu kosztuje – 100 zł dla dorosłych i 75 zł dla młodzieży i dzieci (opłata obejmuje wejście na lodowisko). Należy jednak pamiętać o ograniczonej liczbie miejsc (szczegółowe informacje pod numerem telefonu. 33 811 01 55).