Prestiżowy Puchar Świata UCI w Kolarstwie Górskim odbędzie się w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała zostanie przemienione na gospodarza międzynarodowej imprezy kolarskiej, Pucharu Świata UCI w Kolarstwie Górskim. Ze znaczącym prestiżem związanym z tym wydarzeniem, nasze miasto będzie gościło zawody od 17 do 19 maja 2024 roku.

Ten trzydniowy festiwal kolarstwa górskiego – pierwszy tego typu w Polsce – odbędzie się w Bielsku-Białej od 17 do 19 maja. Wydarzenie obejmie trzy dyscypliny: Enduro, E-Enduro i Downhill. Wspaniałe widowisko będzie transmitowane na całym świecie za pośrednictwem kanałów Warner Bros. Discovery, z naciskiem na Eurosport. Dodatkowo, relacje z wydarzenia pojawią się na kanałach grupy TVN – innego telewizyjnego giganta należącego do Warner Bros. Discovery w Polsce.

Miasto Bielsko-Biała podejmowało starania o możliwość organizacji tych zawodów przez wiele lat. Blisko udało się to osiągnąć w 2019 roku, ale pandemia COVID-19 oraz zmiany w organizacji wydarzenia opóźniły realizację planów. Na początku bieżącego roku, pod egidą Warner Bros. Discovery, Bielsko-Biała otrzymało propozycję wykraczającą poza ich najśmielsze oczekiwania: organizację całej sekcji grawitacyjnej UCI, która obejmuje Puchar Świata w Enduro, E-Enduro i Downhill – jak poinformowano na Enduro Trails Bielsko-Biała w mediach społecznościowych.

Według informacji zawartych w wpisie na Enduro Trails Bielsko-Biała, od początku było jasne, że mimo potężnych wyzwań, jest to ogromna szansa dla miasta i całego kraju na uznanie na świecie. Wsparcie najbliższych partnerów, takich jak Miasto Bielsko-Biała, Murapol i Cavatina, utwierdziło organizatorów w przekonaniu o możliwości sprostania temu zadaniu.

Centrum imprezy dla dyscyplin Enduro i E-Enduro będą Błonia w Bielsku-Białej, zaś zawody Downhill odbędą się w Szczyrku. Jak zaznaczono we wpisach na mediach społecznościowych, trasy są już na ukończeniu.