Niedzielny pościg na drodze S52: kierowca mercedesa pędził z prędkością przekraczającą 240 km/h

Podczas popołudniowej służby w niedzielę, 8 października, patrol grupy SPEED z Cieszyna zauważył niebezpieczne zachowanie kierowcy mercedesa. Było to tuż przed godziną 15:00, na drodze ekspresowej S52, na odcinku prowadzącym od Cieszyna do Bielska-Białej. Mężczyzna jechał niebezpiecznie blisko pojazdu przed nim, tak jakby chciał mu wejść „na zderzak”. Po chwili zaczęła się dziać prawdziwa akcja – kierowca rozpoczął gwałtowne przyspieszanie, a patrol rozpoczął pościg.

W pewnym momencie prędkość mercedesa osiągnęła przerażające wartości. Pierwszy pomiar pokazał, że jadący „na zderzaku” mężczyzna pędził z prędkością 197 km/h. Policjanci grupy SPEED, korzystając ze swoich uprzywilejowanych sygnałów, natychmiast ruszyli w pościg za nim. W trakcie pościgu prędkość mercedesa wzrosła do ponad 240 km/h.

Kierowca w końcu zatrzymał się na skrzyżowaniu, zwanym potocznie „wiślanką”, w miejscowości Skoczów, gdzie znajduje się sygnalizacja świetlna. Tam 26-letni mężczyzna z Cieszyna został zatrzymany przez policjantów. W związku z rażącym przekroczeniem prędkości i spowodowaniem zagrożenia na drodze, 26-latek będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Funkcjonariusze nie tylko zatrzymali jego samochód, ale także odebrali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.