Bielsko-Biała wspiera Ukrainę: charytatywna inicjatywa dla poszkodowanych w wojnie

Jest to działanie zorganizowane przez Beskidzką Inicjatywę Lokalną, Beskidzką Izbę Lekarską oraz Centrum Medycyny Rekonstrukcyjnej Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej. Ich celem jest pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy. Wszystko odbywa się pod auspicjami prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego.

Intencją tej inicjatywy jest zgromadzenie funduszy na potrzeby medyczne. Planuję się zakup sprzętu i materiałów dla szpitali w Chersoniu i Zaporożu, gdzie leczeni są ci, którzy ucierpieli podczas działań wojennych. Dla wielu z nich ta akcja to jedyna szansa na przetrwanie lub odzyskanie zdrowia. Organizatorzy nie zapominają także o mieszkańcach obszarów przyfrontowych, gdzie trudno dotrzeć z pomocą humanitarną. Dla nich zbierane są produkty spożywcze o długiej trwałości, środki higieniczne, karma dla zwierząt oraz śpiwory i karimaty.

Inicjatywa będzie miała miejsce od 16 do 29 października w centrach handlowych Sarni Stok, Gemini Park i Auchan. Pierwsze spotkanie inauguracyjne akcji odbędzie się 16 października o godzinie 18:00 w Domu Ceremonii przy ulicy Cieszyńskiej 92 w Bielsku-Białej. Spotkanie poprowadzi Tomasz Lorek, aktor Teatru Polskiego.

Podczas spotkania odbędzie się licytacja charytatywna. Licytować będzie można różne przedmioty, dzieła sztuki i inne atrakcje, które zostały podarowane na rzecz projektu „Bielsko-Biała dla Ukrainy”. Wśród nich znajdzie się na przykład możliwość posadzenia drzewka w towarzystwie prezydenta miasta w Parku za Ratuszem z sesją zdjęciową, kolacja w domu przewodniczącej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej – Doroty Wiewióry, portret z koroną wykonaną przez Beatę Bojdę czy lot nad Tatrami z Sebastianem Kawą.