Bielscy strażnicy miejscy zwiększają potencjał monitoringu antysmogowego dzięki nowemu dronowi

Rozszerzenie parku technologicznego o kolejny dron stało się faktem dla strażników miejskich w Bielsku-Białej. Tym samym, ich zasoby sprzętowe urosły do dwóch takich urządzeń, które są kluczowym narzędziem w prowadzeniu kontroli antysmogowych.

Podążając za trendem wykorzystania nowoczesnych technologii w celu poprawy jakości powietrza, nabyto drugi latający pojazd, który kosztował sumę sto siedemdziesiąt tysięcy złotych. Środki finansowe na jego zakup zostały pozyskane przez władze miasta z projektu Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza, znanej jako „Inicjatywa Antysmogowa”.

Zgodnie z opisem strażników miejscowych, nowo nabyte urządzenie posiada wielozadaniowy charakter. W związku z tym, jego funkcje nie ograniczają się tylko do monitorowania emisji zanieczyszczeń powstających w wyniku spalania w domowych kominkach. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu w kamerę termowizyjną oraz obiektyw umożliwiający duże przybliżenie, dron będzie także używany do kontroli miejsc, gdzie notuje się nielegalne zrzuty odpadów.