Akcja "Żyjące Książki": Fundacja Ekologiczna Arka zorganizowała kiermasz używanych książek w celu pomocy dzieciom i zwierzętom

Sobotni dzień w galerii handlowej Sfera w Bielsku-Białej to wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez Fundację Ekologiczną Arka. Właściciele książek, które już nie są im potrzebne, przekazali je na kiermasz używanych pozycji literackich. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie placówek pomocy dla dzieci oraz schronisk dla zwierząt – takie informacje przekazał prezes fundacji, Wojciech Owczarz.

Wojciech Owczarz podkreślił, że akcja „Żyjące Książki” ma wiele aspektów. Oczywiście najważniejszym jest wsparcie domów dziecka i schronisk dla zwierząt w potrzebie. Niemniej jednak, akcja ta posiada także inne cele. Przez ostatnie 5 lat, dzięki temu wydarzeniu, udało się zebrać ponad 200 tys. złotych na dobrą sprawę. To pozwoliło wesprzeć aż 13 tysięcy dzieci na terenie całego kraju oraz zakupić ponad 20 ton karmy dla zwierząt. Ponadto, akcja służy promocji czytelnictwa i dbałości o środowisko naturalne poprzez pokazanie, że książki mogą mieć drugie życie.

Wszystko to jest możliwe dzięki akcji „Żyjące Książki”, która łączy w sobie ochronę środowiska, edukację kulturalną oraz pomoc społeczną. Przemysław Duszczak, reprezentujący galerię Sfera, dodaje, że akcja ta daje również szansę na nabycie interesujących książek za symboliczne ceny, a także umożliwia bezpośrednie zaangażowanie się w pomoc dla dzieci i zwierząt. Kiermasz potrwa przez cały sobotni dzień.

Fundacja Ekologiczna Arka ma na celu edukowanie młodzieży i dzieci w zakresie ekologii. Zajmuje się między innymi promocją ochrony powietrza, prawidłową gospodarką odpadami, ochroną zwierząt oraz szerzeniem wiedzy na temat wpływu ludzkich zachowań na otaczające nas środowisko.