70 lat Kolejki Linowej Szyndzielnia – jubileuszowy rok świętowany z pomysłem

Kolej Linowa Szyndzielnia, integralna część bielskiego krajobrazu i atrakcji turystycznej, w 2021 roku obchodzi swoje 70. urodziny. Organizując jubileusz, ZIAD S.A. wyznaczył na obchody znamienną datę – 1 października, zapraszając wszystkich chętnych na Szyndzielnię, by uczcić to wyjątkowe wydarzenie. Ciekawostką jest fakt, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż tego dnia, siedmiomilionowy pasażer skorzysta z usług kolejki.

70-lecie działalności Kolejki Linowej Szyndzielnia ma duże znaczenie dla lokalnej społeczności Bielska-Białej i pobliskich miejscowości. To nie tylko praktyczny środek transportu, umożliwiający dotarcie na szczyt góry, ale także kluczowy element historii miasta oraz jego turystycznej oferty.

Festyn z okazji urodzin Kolejki Linowej planowany jest na 1 października na górnej stacji. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które będą dostępne od godziny 11:00 do 15:00. Analizy przeprowadzone przez organizatorów, które uwzględniają rejestr biletów prowadzony od 1995 roku, sugerują, iż właśnie tego dnia kolejka może przewieźć swojego siedmiomilionowego pasażera. Szczęśliwy podróżny będzie mógł liczyć na atrakcyjne nagrody, takie jak weekendowy pobyt w Hotelu Szyndzielnia, samochód na weekend od dealera Skoda Korczyk czy karnet na 70 przejazdów kolejka.

1 października to też początek specjalnej promocji dla rówieśników Kolejki Linowej Szyndzielnia. Osoby, które przyszły na świat w 1953 roku – rok, w którym ruszyła pierwsza gondola na Szyndzielnię – mogą liczyć na 70-procentową zniżkę na przejazdy kolejką aż do końca 2023 roku.