Zmiany w funkcjonowaniu popularnych piekarni w Bielsku-Białej

W ostatnim czasie wpłynęły do nas informacje o zamknięciu paru znanych piekarni w mieście Bielsko-Biała, konkretnie na Leszczynach i osiedlu Karpackim. Tymczasem, nie wszystko jest takie, jak się wydaje – piekarnia Dunat, która jest drugim z wymienionych miejsc, nadal działa.

Pierwsza z tych dwóch piekarni, zlokalizowana przy ulicy Dobrej na terenie osiedla Leszczyny, została zamknięta. Przyczyną tego zdarzenia było przejście właścicieli na emeryturę. Druga natomiast – Dunat, mieszcząca się na ulicy Żyznej – nadal prowadzi swoją działalność. Informacje o kontynuacji działalności potwierdził nam osobiście właściciel tego miejsca.

– Mamy dokładnie tych samych pracowników, stosujemy identyczną recepturę do naszych pieczyw. To tylko letnia przerwa, która zazwyczaj trwała około trzech tygodni, tym razem jednak – z powodu wymiany pieca – była dłuższa i wyniosła dwa miesiące – wyjaśnił.

Jednakże wystąpiły pewne zmiany – nowe godziny otwarcia piekarni to 11.00-19.30, a nocna zmiana została zlikwidowana. Dunat T.T. Piekarnia to znana lokalna firma, która od lat oferuje swoje piekarskie usługi mieszkańcom Bielska-Białej i okolic. Jest ona laureatem wielu nagród w plebiscycie „Orły Piekarnictwa”.