Uroczyste otwarcie rozbudowanego Przedszkola nr 30 w Bielsku-Białej

Dnia 11 września, w poniedziałkowy poranek, miało miejsce uroczyste inauguracja nowo rozbudowanej placówki oświatowej – Przedszkola nr 30. Od początku września, maluchy mogą korzystać z sześciu oddziałów, które pomieściły aż 150 przedszkolaków, w tym także dzieci, które wcześniej uczęszczały do PP nr 9.

W programie uroczystości znalazło się symboliczne przekazanie kluczy do obiektu prezydentowi miasta Bielska-Białej, Jarosławowi Klimaszewskiemu. Po tym akcie nastąpił blok artystyczny, w którym wystąpili obecni podopieczni przedszkola oraz jego absolwenci.

Aleksandra Borowska, dyrektor placówki, wyraziła swoje podziękowania dla władz miasta za wkład pracy w modernizację i ulepszenie miejsc edukacyjnych dla najmłodszych. Zaznaczyła przy tym, że placówce udało się pomieścić sześć oddziałów przedszkolnych pod jednym dachem.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, podkreślił jak ważne są tego typu inwestycje. Jego zdaniem, „najważniejszy jest uśmiech dzieci”. – Sam jestem ojcem trójki dzieci i doskonale rozumiem, co to oznacza – dodał. Prezydent poinformował także, że jest to ostatnia inwestycja edukacyjna przeprowadzona w tej kadencji. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, zaproszone osoby miały możliwość zwiedzić pomieszczenia przedszkola oraz poznawać przestrzeń, która będzie służyć do rozwijania umiejętności najmłodszych.