Rozpoczyna się 8. edycja konkursu filmowego "Filmujemy Bielsko-Białą!" – do wygrania nawet 1000 złotych

Uwielbiasz kręcić filmy i jesteś zafascynowany miastem Bielsko-Biała? Teraz masz szansę połączyć swoje pasje i zdobyć nawet tysiąc złotych! Galeria Bielska BWA oraz warszawska Fundacja Młodego Kina zapraszają do udziału w ósmej edycji konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!”. Konkurs cieszy się honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego.

Konkurs skierowany jest do wszystkich, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy są zainspirowani architekturą, historią, przyrodą lub mieszkańcami Bielska-Białej. Twoja praca może być stworzona za pomocą dowolnego sprzętu filmowego i mieć różnorodną formę – od fabuły, przez animację, po dokument czy eksperyment. Jest tylko jeden warunek – twój film musi trwać dokładnie dwie minuty.

W roku 2023 każdy chętny uczestnik konkursu ma możliwość wybrania dowolnej ulicy w Bielsku-Białej, którą rezerwuje się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Pamiętaj jednak, aby upewnić się, że wybrana ulica jest jeszcze dostępna. Po zarezerwowaniu ulicy, wystarczy przesłać link do gotowego, dwuminutowego filmu mailem. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 października 2023 roku o godzinie 23:59.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 października w Galerii Bielskiej BWA podczas bielsko-bialskiej repliki festiwalu Euroshorts. Filmy zostaną ocenione przez jury, które powołają organizatorzy konkursu. W skład jury wejdą zarówno teoretycy, jak i praktycy kina. Nagrodami są atrakcyjne kwoty pieniężne ufundowane z budżetu Miasta Bielska-Białej. Twórca najlepszego filmu otrzyma 1000 złotych, drugie miejsce nagrodzone zostanie kwotą 800 złotych, a za trzecie miejsce przewidziano 600 złotych. Ponadto, trzy filmy zostaną wyróżnione i ich twórcy otrzymają po 200 złotych.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na oficjalnej stronie internetowej „Filmujemy Bielsko-Białą!”.