Zagadka oszustwa w Bielsku-Białej: policja szuka kobiety

W Bielsku-Białej, funkcjonariusze służb porządkowych prowadzą intensywne poszukiwania kobiety, podejrzanej o oszustwo. Sprawa jest obsługiwana przez tutejszy Komisariat Policji II i dotyczy incydentu, który miał miejsce 23 sierpnia przy ulicy Goleszowskiej 4. W związku z tym, na stronach internetowych miejscowej policji ukazało się zdjęcie poszukiwanej, uchwycone na nagraniu z monitoringu.

Przykre wydarzenie miało miejsce 23 sierpnia tego roku. Tego dnia, niewiasta – nieznajoma dla pokrzywdzonej – przekazała telefonicznie fałszywe informacje na temat wypadku drogowego, w którym mieli uczestniczyć bliscy poszkodowanej. Kobieta podała się za adwokata i wymogła na ofierze przekazanie pieniędzy. Jak poinformował st. sierż. Sławomir Kocur, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kwota wyłudzonych środków wyniosła aż 35 000 złotych.

Policja opisuje poszukiwaną jako kobietę około czterdziestki. Wizerunek osoby podejrzanej został zarejestrowany przez system monitoringu i jest dostępny dla opinii publicznej. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość źródła, które pomoże w ustaleniu tożsamości sprawczyni.

Bielska policja apeluje do osób mogących posiadać jakiekolwiek informacje na temat sprawczyni przestępstwa o kontakt z Komisariatem Policji II w Bielsku-Białej pod numerem telefonu: 47 857 02 00 lub bezpośrednio z Komendą Miejską Policji pod numerem 47 857 12 55.