Polmos Bielsko-Biała pod nowym zarządem – Stock Spirits Group przejmuje polskiego producenta alkoholi

Polmos Bielsko-Biała, rozpoznawalna marka na rynku producentów alkoholowych w Polsce, stała się częścią globalnej korporacji. Mowa tu o Stock Spirits Group, która dzięki finalizacji transakcji, zyskała dostęp do pełnej gamy produktów w segmencie wódek na polskim rynku, zarówno w kategorii standardowej, jak i premium.

Transakcję przejęcia Polmosu przez Stock Spirits Group przeprowadzono za pośrednictwem polskiej filii tej korporacji, znaną jako Stock Polska. Firma ta cieszy się pozycją lidera na rynku producentów czystych i smakowych wódek w naszym kraju. Portfolio firmy obejmuje ponad 40 marek wódek, likierów smakowych stworzonych na bazie rumu, brandy i bitterów.

Polmos z Bielska-Białej jest natomiast uznawany za eksperta w dziedzinie produkcji alkoholi czystych i smakowych. Wśród najbardziej rozpoznawalnych produktów tej marki znajdują się m.in. Biały Bocian i Ogiński – premium wódki, Żytnia wódka oraz krem jajeczny Advocaat. Jak podkreśla Stock Polska, wszystkie te produkty są doceniane za swoją wyjątkową jakość i wysokie standardy produkcji.

– Przejście Polmosu Bielsko-Biała pod skrzydła Stock Spirits Group stanowi istotny krok ku realizacji strategii rozwoju naszej Grupy na europejskim rynku. Dzięki temu połączeniu będziemy mieli możliwość oferowania pełnej palety produktów w segmencie wódek, zarówno standardowych jak i premium, na terenie Polski. To również otworzy nam drogę do ekspansji eksportu wódek premium na inne rynki europejskie. Fabryka Polmosu Bielsko-Biała zasili też naszą organizację dodatkowymi zdolnościami produkcyjnymi, niezbędnymi dla dynamicznie rozwijającej się firmy – mówi Jean-Christophe Coutures, CEO Stock Spirits Group.

Dodatkowo warto dodać, że Stock Spirits Group prowadzi obecnie negocjacje dotyczące trzech innych fuzji na europejskim rynku. Wśród nich m.in. planowane jest przejęcie Clan Campbell – jednej z najchętniej wybieranych we Francji marek szkockiej whisky. Wszystkie te transakcje są aktualnie na etapach końcowych.