Bielski Zakład Komunikacyjny promuje mobilne kasowniki przez konkurs fotograficzny

Z końcem maja, Bielsko-Biała zyskała nowoczesne rozwiązanie w swoim transporcie publicznym. Miejski Zakład Komunikacyjny (MZK) wprowadził na pokłady swoich autobusów mobilne kasowniki, które umożliwiają pasażerom zakup biletu bezpośrednio po wejściu na pokład, za pomocą karty płatniczej.

Widać, że MZK jest zdeterminowany, aby przekonać mieszkańców do korzystania z tego nowego systemu dystrybucji biletów. Dowodem na to jest ogłoszenie konkursu fotograficznego, gdzie głównym bohaterem ma być wspomniany kasownik. Wszelkie szczegóły odnośnie konkursu oraz jego regulamin dostępne są na stronie MZK.

Wprowadzenie mobilnych kasowników w autobusach bielskiego MZK to ważny postęp technologiczny. Dzięki nim kupno biletu staje się sprawniejsze i szybsze. Niemniej jednak, istnieje pewien aspekt tych urządzeń, który budzi obawy u pasażerów – brak wydruku potwierdzającego zakup biletu. Transakcja dokonana przy pomocy takiego kasownika nie pozostawia żadnego fizycznego dowodu zakupu, co może powodować niepewność podczas kontroli biletów. Pasażerowie muszą polegać na zaufaniu, że system prawidłowo zarejestrował ich płatność i nie spotkają problemów podczas kontroli.