Przedszkole nr 4 i Cavatina Hall nominowane do nagrody za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego

Miejsca, które zasługują na szczególną uwagę ze względu na inwestycje, to Przedszkole nr 4 oraz Cavatina Hall. Oba obiekty zostały uhonorowane nominacjami w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego, do którego zgłoszono łącznie 35 inwestycji.

Główna nagroda zostanie wręczona przez specjalistyczne jury, składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Jak zwykle, rozpoczęło się także internetowe głosowanie. Inwestycja, która zdobędzie największe poparcie internautów, będzie mogła pochwalić się nagrodą publiczności. Głosy są zbierane na oficjalnym portalu konkursu: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

Warto przypomnieć, że Przedszkole nr 4 przy ul. Kazimierza Wielkiego 12 cieszy się renomą najbardziej nowoczesnej placówki w powiecie bielskim. Budynek przeszedł rozbudowę, dzięki której powstało sześć nowych oddziałów – stworzono trzykondygnacyjny obiekt połączony łącznikiem z już istniejącym budynkiem. We wnętrzu dominuje unikalny wystrój i wyposażenie inspirowane twórczością bielskiego Studio Filmów Rysunkowych. Cała inwestycja wyniosła blisko 14 milionów złotych.

Cavatina Hall natomiast zdobyła uznanie na różnych polach architektonicznych zarówno w kraju, jak i za granicą. Pod futurystyczną kopułą szklanego budynku mieści się doskonale wyposażona sala koncertowa o pojemności tysiąca osób, studio nagrań oraz biura i pomieszczenia usługowe.