Ostatni etap remontu placu Wojska Polskiego: montaż zewnętrznego fortepianu

Prace renowacyjne na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej dobiegają końca. Na zakończenie tego procesu, kilka dni temu na środku rynku pojawił się wyjątkowy element – zewnętrzny fortepian. Jest to jeden z ostatnich kroków w ramach modernizacji tego miejskiego obszaru.

Na potrzeby naszego raportu, skontaktowaliśmy się z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. Z jego informacji wynika, że fortepian ma stać się stałym symbolem odnowionego placu. Instrument dostarczyła gliwicka firma Fulco System. Koszt przewozu i instalacji instrumentu wyniósł około 180 tysięcy złotych.

W roku ubiegłym, często pojawiały się informacje o dewastacji fortepianów zewnętrznych. Między innymi w Cieszynie czy Katowicach doszło do uszkodzenia takich instrumentów. Decydenci z Bielska-Białej postanowili się upewnić, że ich fortepian będzie bezpieczny. Dyrektor Wojciech Waluś z MZD wyjaśnia, że fortepian elektroniczny jest solidnie umocowany do podłoża. Ponadto, cały obszar placu Wojska Polskiego oraz przyległej ulicy Cyniarskiej znajduje się pod stałą obserwacją kamery miejskiego systemu monitoringu.