Skażona woda w Bielsku-Białej. Awaria sieci wodociągowej

Od środy, dnia 29 marca wodociągi w Bielsku-Białej borykają się z awarią. W związku z tym woda płynąca w wodociągach została skażona i nie nadaje się do picia. Co więcej, obecnie nie można nawet używać jej do higieny osobistej. Co jest przyczyną awarii? Kiedy zostanie usunięta?

Awaria sieci wodociągowej w mieście

Problem ze skażoną wodą dotyczy przede wszystkim mieszkańcom na ulicach Piastowskiej, Michałowicza oraz Listopadowej. Problem dotyka także przyległe do nich ulice, a więc ścisłe centrum Bielska-Białej. To właśnie tam z kranów zaczęła płynąć zabarwiona na żółto woda o bardzo nieprzyjemnym zapachu.

Obecnie przyczyny awarii nie są znane. Przypuszcza się jednak, że awaria może być związana z remontem, który obecnie toczy się na jednym z fragmentów magistrali wodociągowej. Pracownicy sieci wodociągowej pracują nad rozwiązaniem tego problemu. Mówi się, że sytuacja powinna wrócić do normy w ciągu kilku najbliższych dni.

Pamiętajmy, że skażona woda o żółtym zabarwieniu i nieprzyjemnym zapachu nie nadaje się do picia oraz do higieny osobistej.