Akcja „Trzeźwy poranek” na ulicach miasta. Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy

Tylko i wyłącznie charakter prewencyjny miały mieć kontrole drogowe, które przeprowadzono na drogach Bielska-Białej w poniedziałkowy poranek, dnia 27 marca. Niestety, ale akcja „Trzeźwy poranek” po raz kolejny pokazała, że kierowcy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Osiem praw jazdy zostało zatrzymanych

Na pewno trzeźwość kierowców poruszających się po drogach w Polsce pozostawia sporo do życzenia. I po raz kolejny potwierdziła to akcja przeprowadzona na drogach Bielska-Białej. Policjanci kontrolowali kierowców w najbardziej newralgicznych miejscach w mieście. Kontrole prowadzone były od godziny 5:00 do godziny 13:00. W tym czasie policjanci zatrzymali aż osiem praw jazdy. Z kolei aż sześciu kierowców popełniło przestępstwo, ponieważ w ich organizmie znajdowało się od 0,5 do ponad 1 promila alkoholu we krwi.

Tzw. rekordzistą okazał się 50-letni kierowca, który kierował samochodem osobowym marki Opel. Do jego zatrzymania doszło na ulicy Karpackiej w Bielsku-Białej, a mężczyzna wydmuchał aż ponad 2 promile alkoholu.

Warto przypomnieć, że akcja „Trzeźwy poranek” jest dość często prowadzona na drogach w Bielsku-Białej. Jej celem jest przede wszystkim wyeliminowanie pijanych kierowców z ruchu drogowego. Tego typu akcje prowadzone są regularnie w różnych częściach miasta. Nie tak dawno przekazane radiowozy dla policjantów z Bielska-Białej na pewno są pomocne przy prowadzeniu tego typu akcji i nie tylko.