Dlaczego woda w niektórych częściach miasta była niezdatna do picia? Sprawę wyjaśnia policja

W poprzedni czwartek inspektor sanitarny zadecydował o tym, aby wprowadzić zakaz spożywania wody w lokalnych wodociągów. Wszystko za sprawą skażenia wody, do którego doszło w nieznanych dotąd okolicznościach. Z tego powodu sprawą zajęła się już policja pod nadzorem prokuratury.

Awaria wody w Bielsku-Białej

Oficjalnie awaria wody w Bielsku-Białej została zatwierdzona w środę, dnia 29 marca. Od początku zdecydowano, aby pobrać próbki wody z różnych części miasta. W ten sposób zebrano 15 próbek, które zostały poddane analizom. W 4 przypadkach stwierdzono niedogodności, które spowodowane były obecnością styrenu w wodzie. To właśnie ten składnik powodował, że woda miała nieprzyjemny zapach oraz zmienioną barwę. Do tej pory na całe szczęście żadna osoba nie zatruła się wodą – wynika to na podstawie danych z lokalnych szpitali oraz lekarzy pierwszego kontaktu. Okazuje się, że nikt nie zgłosił się do szpitali ani lekarzy w Bielsku-Białej.

Awaria wody i co za tym idzie jej zanieczyszczenie zostały już usunięte. Z wody można już korzystać normalnie. Uważać powinny jednak osoby, które ostatnio były nieobecne w domu. W ich przypadku zaleca się pozostawienie otwartych kurków (zimna i ciepła woda), aby upewnić się, że z kranu płynie już w pełni normalna woda.