W bielskiej Olszówce wykonano nowy wybieg dla psów

Działka przy ulicy Długiej w Bielsku-Białej od dłuższego czasu była niezagospodarowana. Pomysłów, które można by zrealizować jednak nie brakowało. W końcu na działce w bielskiej Olszówce zrealizowano projekt, którym jest wybieg dla psów.

Właściciele psów z kolejnym miejscem dla swoich pupili

Osoby, które posiadają psy coraz częściej zaznaczają fakt, że w miastach powinno pojawiać się więcej miejsc stworzonych tylko i wyłącznie dla psów. Nie tylko ze względów rozrywkowych, czy też ze względów bezpieczeństwa, ale także ze względów zdrowotnych. Psy potrzebują miejsca, gdzie mogą się wybiegać i przebyć na świeżym powietrzu – tak twierdzą m.in. weterynarze z Bielska-Białej. W mieście Bielsko-Biała na pewno ten temat nie jest zaniedbywany. Teraz na terenie działki przy ulicy Długiej w bielskiej Olszówce powstał całkowicie nowy wybieg dla psów. Projekt nowego wybiegu dla psów został zrealizowany dzięki funduszom pochodzącym z Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2021. Teraz na tamtym terenie znajduje się nowa ścieżka dla pieszych wykonana z kostki brukowej, nowe ogrodzenie, jak i pełno zieleni. Nie mogło zabraknąć także najważniejszego, a więc wyposażenia wybiegu oraz małej architektury znajdującej się wokół tego miejsca. Znajdują się tam ławki, kamienne głazy, kosze na śmieci, czy też kosze z podajnikami toreb dla psów. Nie mogło również zabraknąć zieleni w postaci lilaków, winobluszczy pięciolistkowych, czy też irgi i tawuł.

Nowy wybieg dla psów w bielskiej Olszówce

Psy na wybiegu mogą przebywać zarówno bez kagańca, jak i bez smyczy. Psy są tam bezpieczne, a przede wszystkim ludzie nie są narażeni na ewentualną agresję ze strony psów, gdyż teren wybiegu zabezpieczony jest tzw. śluzą oraz aż dwoma furtkami. Dzięki temu prawdopodobieństwo przypadkowego wypadnięcia lub wyjścia psów poza teren wybiegu dla psów jest bardzo niskie.

Właściciele psów również mogą skorzystać ze znajdujących się na terenie nieopodal wybiegu ławek, które znajdują się pod zadaszoną wiatą. Warto dodać, że na wybiegu oprócz podstawowego wyposażenia znajdują się także psie toalety. Są to miejsca, w których znajduje się nawierzchnia piaskowa.