Pożar w lokalu gastronomicznym w centrum Bielska-Białej

W nocy z 2 na 3 listopada doszło do pożaru w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Bielska-Białej. Mowa o lokalu „Tawerna Mała Grecja”, który mieści się przy ulicy Mickiewicza w Bielsku-Białej. Rozprzestrzeniający się ogień zauważyli przechodnie, którzy akurat nocną porą przemieszczali się w okolicy. Strażacy walczyli z ogniem do około 02:00 w nocy.

Nocny pożar w lokalu gastronomicznym

Lokal gastronomiczny „Tawerna Mała Grecja” znajduje się na parterze w jednej z kamienic przy ulicy Mickiewicza. I to właśnie w tej restauracji w Bielsku-Białej pojawił się pożar. Dokładniej w nocy z 2 na 3 listopada przechodnie zauważyli, że w lokalu rozpalił się ogień. Od razu o całej sytuacji poinformowali oni straż pożarną. Jednostki straży pożarnej w okolicy od razu po zawiadomieniu wyruszyły na miejsce akcji. Ubrali oni aparaty, które chroniły ich drogi oddechowe, a następnie wkroczyli do akcji. Do lokalu gastronomicznego weszli oni przez okno. Ogień został ugaszony, a spalony sprzęt wyniesiony na zewnątrz. Po wyniesieniu spalonego sprzętu na zewnątrz, raz jeszcze został on polany wodą.

To również może cię zaciekawić: Ogromny pożar pod Włocławkiem – z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Szkody poniesione w wyniku pożaru

W wyniku pożaru spaliły się piecyk elektryczny, okap, okno, a także inne elementy wyposażenia kuchni. Strażacy oprócz ugaszenia pożaru sprawdzili także pomieszczenie lokalu gastronomicznego pod kątem tlenku węgla. W taki sam sposób sprawdzono także pomieszczenia mieszkalne znajdujące się powyżej. Na szczęście nie znaleziono żadnych niepokojących objawów. Straż pożarna swoje działania zakończyła mniej więcej o godzinie 02:00 w nocy. Na szczęście w wyniku pożaru w lokalu gastronomicznym przy ulicy Mickiewicza w Bielsku-Białej nikt nie ucierpiał.