Bielska rzeźba Szpiega z Krainy Deszczowców została zamalowana przez wandali

W Bielsku-Białej znajduje się wiele rzeźb i różnych symboli miasta. Jednym z takich punktów na pewno jest rzeźba Szpiega z Krainy Deszczowców. Niestety, ale rzeźba ta została w ostatnich dniach zdewastowana przez wandali. Co dokładnie zrobiono rzeźbie, która znajduje się w Bielsku-Białej?

Akt wandalizmu w Bielsku-Białej

Rzeźba Szpiega z Krainy Deszczowców w ostatnich dniach została zniszczona poprzez zamalowanie oczu na biały kolor. Na ten moment nie wiadomo kto jest sprawcą tego incydentu. Oczywiście sprawa została zgłoszona do Straży Miejskiej i to właśnie oni w najbliższych dniach postarają się złapać sprawcę, który pomalował oczy Szpiega z Krainy Deszczowców na biały kolor.

Straż Miejska w całej sprawie wydała już nawet oficjalny komunikat. Wynika z niego, że sprawcy, którzy dopuścili się tego haniebnego czynu zostali zarejestrowani przez miejski monitoring. Kamery uchwyciły moment, w którym odbywa się dewastacja rzeźby. Oznacza to, że na nagraniu z kamer widać moment, w którym wandale demolują rzeźbę Szpiega z Krainy Deszczowców. Warto dodać, że w całej Polsce regularnie dochodzi do aktów wandalizmu – przykładem mogą być akty wandalizmu w Kłodzku.

Na profilu straży miejskiej w Bielsku-Białej udostępnione zostały także informacje na temat tego, że w dalszych dniach sprawą będzie zajmować się straż miejska lub policja. Wszystko zależy od tego, na jaką kwotę oszacowane zostaną straty związane z zamalowaniem oczu rzeźbie Szpiega z Krainy Deszczowców oraz związane także z inną sprawą, mianowicie umieszczenia napisów na jednej z ulic w innej części miasta.