Park za ratuszem został już odrestaurowany

Mieszkańcy w końcu w pełni mogą korzystać z przestrzeni parku znajdującego się za lokalnym ratuszem. Miejsce to przez kilka miesięcy było modernizowane. Jak prezentuje się po remoncie? Co nowego znalazło się w tym miejscu?

Koniec modernizacji parku za ratuszem

W parku za ratuszem przez kilka miesięcy trwały prace modernizacyjne. W ostatnich dniach odbyło się uroczyste otwarcie tego miejsca. Oficjalne otwarcie parku wchodziło w skład trwających obecnie Dni Bielska-Białej. Na otwarciu parku pojawili się najważniejsze osobistości miasta, a w tym także prezydent, który miał przyjemność przecięcia symbolicznej wstęgi.

Co nowego pojawiło się w parku po modernizacji?

Niektórzy mówią, że kompletnie nie zauważyli, że park przeszedł modernizację. Rzeczywiście osoby, które rzadko bywały w tym miejscu mogą odnieść takie wrażenie. Jednak w parku zadziało się naprawdę sporo dobrego. Przede wszystkim pojawiły się cztery sterczyny, a więc specjalne elementy architektoniczne, które niegdyś zdobyły fasadę ratusza. Oprócz tego obecnie znacznie lepiej widoczne są przeciwlotnicze szczeliny, które pochodzą aż z okresu II wojny światowej, a także przeciwlotniczy schron. Na pewno turyści teraz będą mieli ułatwiony dostęp i widok na te miejsca. Ponadto w parku pojawiła się zupełnie nowa altana.

Warto dodać, że modernizacja parku za ratuszem to nie wszystkie inwestycje tego typu, które odbyły i odbędą się w Bielsku-Białej. Łącznie inwestycja dotyczy czterech parków na terenie miasta, które zostaną zmodernizowane. Niedługo do użytku oddany zostanie także zmodernizowany park Włókniarzy, który także przechodzi rewitalizację.