Otoczenie wokół ronda imienia Czesława Niemena ma zostać zagospodarowane piękną roślinnością

W grudniu ubiegłego roku w samym centrum ronda imienia Czesława Niemena odkryto wyjątkową instalację artystyczną. Autorem tej wyjątkowej instalacji artystycznej jest Jacek Grabowski. Oczywiście zamontowanie tam tej instalacji artystycznej ma na celu upamiętnienie legendarnego wokalisty i muzyka, jakim był Czesław Niemen.

Nowe zagospodarowanie powierzchni wokół instalacji artystycznej

Znajdująca się na środku instalacja artystyczna niebawem będzie wyglądać jeszcze piękniej. Wszystko za sprawą Miejskiego Zarządu Dróg, który w planach ma zagospodarowanie terenu wokół tego monumentu. Przede wszystkim ma pojawić się tam sporo roślin i zieleni. Celem tego jest oczywiście upiększenie tego miejsca. Wysepka zostanie więc wyłożona wyjątkową roślinnością.

Jakie rośliny pojawią się na rondzie imienia Czesława Niemena?

Oczywiście prace związane z upiększeniem ronda wykona firma, która wygrała przetarg organizowany przez Miejski Zarząd Dróg. A przetarg został wygrany przez spółkę „Zieleń Miejska”. Do głównych prac wykonanych przez wykonawców należeć będzie m.in. pokrycie wysepki specjalną czarną agrowłókniną. Następnie wprowadzone zostaną specjalne szpalery, które będą zawierać ozdobne rośliny. Wśród roślin, które zostaną posadzone wokół ronda imienia Czesława Niemena na pewno pojawią się jeszcze m.in. jałowiec płożący, rozplenica japońska oraz róża okrywowa. Na terenie wysepki ma pojawić się również mieszanka bylin. Pośród wszystkich umieszczonych roślin znajdować będzie się także grys bazaltowy, który zostanie tam rozsypany. Nie zabraknie również kory bazaltowej. Łącznie ma pojawić się tam aż około 2500 sadzonek różnych roślin, a końcowy efekt na rondzie imienia Czesław Niemena w Bielsku-Białej powinniśmy ujrzeć wiosną przyszłego roku.