Modernizacja ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej na ostatniej prostej

Już niebawem oficjalnie zakończy się przebudowa ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. Przypomnijmy, że trwają tam prace związane z przebudową głównego ciągu ulicy od skrzyżowania z ulicą Srebrną, do obiektu nr 49. Dodajmy, że początek tej inwestycji miał miejsce jesienią zeszłego roku.

Dobiega końca modernizacja ulicy Pocztowej

Prace remontowe związane z przebudową ulicy Pocztowej dotyczyły głównie budowy deszczowej kanalizacji. Przy okazji przebudowano także sieć teletechniczną, gazową oraz elektryczną. Na niektórych odcinkach drogi pojawiła się już także warstwa wiążąca nawierzchni, po czym wystarczy nałożyć warstwę ścieralną i remont zostanie uznany za zakończony. Na ten moment firmie wykonawczej udało się już także ukończyć prace związane z chodnikami i parkingami, które ciągną się wzdłuż ulicy.

Oficjalnie prace mają zostać zakończone wraz z końcem sierpnia tego roku. Łączny koszt tej inwestycji oszacowano na około 5,6 milionów złotych.

Przetarg na modernizację parkingu w okolicy Szkoły Podstawowej nr 25

Zakończenie modernizacji ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej to nie jedyne prace, które odbędą się w tym regionie. Już teraz miasto ma zamiar zorganizować przetarg na modernizację parkingu, który znajduje się nieopodal Szkoły Podstawowej nr 25. Oczywiście parking ten sąsiaduje z ulicą Pocztową. W ramach remontu tego parkingu mają powstać łącznie 46 postojowych miejsc ogólnodostępnych, a także 3 miejsca, które będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Warto dodać, że parking ten będzie miał być dodatkowo płatny – na terenie parkingu mają znaleźć się szlabany oraz urządzenia poboru opłat. Ta inwestycja ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.