Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej doczeka się nowoczesnej sali hybrydowej

Ponad 5 milionów złotych ma kosztować inwestycja związana z utworzeniem nowoczesnej sali operacyjnej hybrydowej w Wojewódzkim Szpitalu w Bielsku-Białej. Warto dodać, że urządzanie pierwszej tego typu sali w tym szpitalu ma mieć miejsce jeszcze tego roku. Dzięki powstaniu operacyjnej sali hybrydowej możliwe będzie przeprowadzanie znacznie większej ilości różnego rodzaju skomplikowanych chirurgicznych operacji.

Zmiany w bloku operacyjnym Wojewódzkiego Szpitala w Bielsku-Białej

Warto przypomnieć, że obecnie na terenie bloku operacyjnego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej znajduje się sześć sal. W jednej z tych sal regularnie odbywały się operacje z ogólnej chirurgii oraz chirurgii naczyniowej. Teraz jednak sala ta zostanie zmodernizowana i powstanie tam sala hybrydowa. Mówi się, że przearanżowanie sali zostanie ukończone jeszcze w tym roku.

Inwestycja pochłonie ponad 5 milionów złotych

Łączny koszt inwestycji związanej z przearanżowaniem jednej z sal operacyjnych na salę hybrydową ma wynieść aż 5,25 milionów złotych. Jednak koszt ten dotyczy nie tylko na konieczne prace instalacyjne i budowlane, jednak również na zakup sprzętu, który jest niezbędny do prawidłowego działania tego obiektu. Dlatego zakupiony zostanie m.in. angiograf, dzięki któremu będzie można obrazować wnętrza krwionośnych naczyń. Ponadto zakupiony zostanie również nowy stół operacyjny, a także aparat USG. Oprócz tego w nowoczesnej operacyjnej sali hybrydowej pojawią się również operacyjne lampy, stacja robocza oraz monitor, a także anestezjologiczna ruchoma kolumna.

Warto dodać, że Szpital Wojewódzki w Bielsku Białej, a dokładniej Oddział Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej na co dzień obsługuje pacjentów nie tylko z miasta, ale również z powiatów żywieckiego, cieszyńskiego i bielskiego. Każdego roku leczy się w tym szpitalu aż około 1700 osób.