Niezwykła architektura na terenie Bielska-Białej – Willa Teodora Sixta

W Bielsku-Białej z każdym kolejnym rokiem można zauważyć wzrost liczby turystów w mieście. Niewątpliwie jest to zasługa dobrej promocji miasta, ale również i ciekawych atrakcji turystycznych w Bielsku-Białej. Willa Teodora Sixta jest jedną z tych budowli, z których Bielsko-Biała może być dumna.

Wycieczka po „małym Wiedniu”

Kto w czasie wycieczki po „małym Wiedniu” zatrzyma się przy niej, ten nacieszy się widokiem pięknej miejskiej rezydencji. Należała ona do znanego bielskiego przedsiębiorcy i społecznika, a że zaprojektował ją sam Karl Korn, skutecznie przyciąga ona uwagę miłośników architektury. Spacerując po mieście nie sposób nie zwrócić na nią uwagi. Szczególnie teraz, gdy piękna architektura jest jeszcze bardziej doceniana. Tak więc co warto wiedzieć na jej temat? Jakie informacje na jej temat są ciekawe?

Zwiedzanie Willi Teodora Sixta

Willa, znajdująca się pomiędzy ulicami 3 Maja i Mickiewicza, powstała w latach 80-tych XIX wieku. Jest to interesujący przykład stylu neorenesansowego, a miłośnicy architektury zaliczają ją do grona najcenniejszych perełek architektury na terenie Bielska. Wyróżnia się ona mansardowym dachem oraz narożnikiem zwieńczonym kwadratową wieżą. Wnętrza willi do dziś wzbudzają zachwyt, choć zwykli turyści nie mają do nich dostępu. Obok willi stoi dawna wozownia, która również ma ciekawą formę. Pięknie prezentuje się też spory ogród, dzięki czemu reprezentacyjna budowla otoczona jest zielenią i sprawia wrażenie przytulnej, podmiejskiej willi.