Jaki piecyk gazowy wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele różnych podgrzewaczy wody do łazienek, tzw. junkersów, czyli piecyków gazowych. Do zakupu jednak warto się dobrze przygotować i zwrócić uwagę na cechy poszczególnych piecyków. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Sposób działania piecyku gazowego

Piecyki gazowe można znaleźć zwykle nad wanną w łazience, gdyż jest to miejsce, gdzie najczęściej się je montuje. Zwykle korzystają z nich mieszkańcy bloków z wielkiej płyty lub innych konstrukcji, które nie pozwalają na montaż kotłów. Niekiedy piecyki gazowe można znaleźć także w starych budynkach wolnostojących.

Funkcjonowanie piecyka gazowego opiera się na spalaniu gazu w płynnej postaci. Wśród modeli Junkers-Bosch istnieją dwa rodzaje piecyków na gaz – z otwartą komorą spalania oraz z zamkniętą. Obecnie, ze względu na bezpieczeństwo stosowania, zaleca się zakup piecyków z zamkniętą komorą. W junkersach montuje się wentylator, który reguluje ilość wpuszczanego powietrza z zewnątrz oraz wyrzut spalin. Minimalizuje to ryzyko zaczadzenia.

Jak wybrać odpowiedni piecyk gazowy?

Wybierając piecyk gazowy należy wziąć pod uwagę to, ile osób z Tobą mieszka oraz jakie są preferencje domowników. W ten sposób łatwiej będzie wybrać określoną moc piecyka. Dla przykładu piecyk gazowy o mocy 30 kW potrafi zaoferować do 14 litrów ciepłej wody na minutę. W przeciętnych łazienkach zwykle montuje się junkersy o mocy 24 kW.

Podczas wyboru piecyka warto też zwrócić uwagę na sposób jego uruchamiania i wybrać najnowsze rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo i oszczędności. Niektóre modele są wyposażane także w dodatkowe udogodnienia, jak np. cyfrowe wyświetlacze. Podczas decydowania się na piecyk gazowy koniecznie trzeba też zainwestować w czujnik tlenku węgla. Tlenek węgla wytwarza się przy dopływie do paleniska zbyt małej ilości tlenu. Jest zabójczy dla ludzi, dlatego kwestia ta nie może zostać pominięta.

Kolejną kwestią jest wybór piecyka ze względu na jego markę. Decydując się na popularnego i sprawdzonego producenta, jak np. Junkers-Bosch, podczas jakichkolwiek awarii można skorzystać z usług, jakie oferuje Autoryzowany serwis Junkers Bosch Bielsko-Biała – STG Ociepka na Śląsku. Firma zajmuje się montażem, naprawą i sprzedażą piecyków grzewczych oraz innych urządzeń techniki grzewczej. Dzięki Junkers Bielsko-Biała można mieć pewność, że zakup będzie bezpieczny i w każdej sytuacji można liczyć na pomoc oraz profesjonalne doradztwo.

Wybór piecyka gazowego nie należy do najłatwiejszych, a w dodatku jest to inwestycja na lata. Dlatego najlepiej jest zdecydować się na sprawdzoną i doświadczoną firmę, która tworzy solidne urządzenia, a w razie awarii z łatwością można będzie znaleźć miejsce do naprawy lub reklamacji.

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Interaktywną Agave.plPozycjonowanie Bielsko-Biała.