Zatrzymano 39-letniego kierowcę quada, który miał prawie 3 promile alkoholu

Sporą nieodpowiedzialnością wykazał się 39-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę quada pod wpływem alkoholu. W zasadzie nie posiadał on nawet uprawnień do kierowania pojazdami tego typu. Podczas zatrzymania przez policjantów, mężczyzna miał w organizmie aż prawie 3 promile alkoholu. Za popełnione czyny może on teraz trafić do więzienia nawet na okres 2 lat.

Zatrzymanie pijanego kierowcy quada w rejonie zapory w Wapienicy

Tereny w pobliżu zapory wodnej imienia Prezydenta Ignacego Mościckiego mieszczące się w Wapienicy są uważane za jedne z najlepszych miejsc pod kątem turystyczno-rekreacyjnym. Jednak jak widać nie każdy potrafi uszanować te miejsce, ponieważ co jakiś czas zdarzają się właśnie takie sytuacje, kiedy to przemieszczają się tu osoby pod wpływem alkoholu bądź osoby, które dopuszczają się innych niegodnych zachowań.

Warto dodać, że przed okresem świątecznym również złapano pijanego kierowcę w Świeciu.

Mundurowy uniemożliwił dalszą jazdę 39-latkowi

Co jakiś czas w rejonie zapory wodnej imienia Prezydenta Ignacego Mościckiego w Wapienicy dochodzi do różnych wydarzeń. Tym razem nie popisał się 39-letni mężczyzna, który wsiadł na quada i poruszał się właśnie w tym regionie. Nie dość, że nie posiadał on tablic rejestracyjnych do pojazdu, to jeszcze sam nie miał uprawnień do kierowania takimi pojazdami. Co więcej, jak już wiemy mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Na szczęście mundurowemu z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej udało się o czasie zatrzymać pijanego mężczyznę i uniemożliwić mu dalszą jazdę. W najbliższym czasie powinna rozstrzygnąć się przyszłość nieodpowiedzialnego mężczyzny, bowiem prokurator zadecyduje o jego dalszym losie.