Modernizacja placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej

Nie tak dawno ruszyły prace remontowe przy placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej, a już teraz można podziwiać efekty ich wykonywania. Przemieszczając się w pobliżu lokalnego placu Wojska Polskiego można zauważyć całkiem nową nawierzchnię. Mały skrawek ułożonej nawierzchni pozwala nam wyobrazić sobie jak będzie wyglądał plac po zakończeniu prac.

Nowa płyta placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej

Jednym z głównych zamierzeń remontu placu Wojska Polskiego jest położenie nowe nawierzchni. Powstanie ona z kostki porfirowej, która ma wkomponować się w nowoczesny styl tego miejsca. Jako, że porfir to mocny materiał, który ma pochodzenie wulkaniczne, to jak najbardziej poradzi sobie on zarówno z trudnymi warunkami atmosferycznymi, jak i pracą pod dużym obciążeniem.

Nowa kostka porfirowa, która zostanie położona na placu Wojska Polskiego, będzie nosiła wymiary 15×15 centymetrów oraz będzie posiadać grubość między 8 a 11 centymetrów. Kolorystyka nowej nawierzchni będzie utrzymywana w odcieniach brązu, złota, czerwieni i szarości. Dzięki temu będzie ono świetnie komponować się z okoliczną zabytkową architekturą, jak i będzie łatwa w utrzymaniu czystości.

Historyczny charakter centrum miasta

Plan modernizacji placu Wojska Polskiego od początku był tylko jeden – nawiązać do charakteru historycznego centrum Bielska-Białej. Dlatego w ramach prowadzonych prac powstanie m.in. fontanna o charakterze dekoracyjnym, jak i fortepian elektryczny, który będzie dostępny dla mieszkańców. Warto dodać, że całość będzie prezentować się naprawdę historycznie ze względu na obecny zegar specjalnie stylizowany. Ponadto miejsce to zostanie tak zaaranżowane, aby można było w dowolnym momencie postawić scenę. Niewykluczone więc, że w przyszłości będą odbywać się tutaj wydarzenia kulturalne oraz różne imprezy okolicznościowe.