Parkowa część Cygańskiego Lasu w Bielsku-Białej została odnowiona

Mieszkańcy Bielska-Białej bardzo lubią uczęszczać do Cygańskiego Lasu. Teraz najprawdopodobniej będą tam się pojawiać jeszcze częściej, ponieważ odnowiona została część parkowa. W ramach odnowienia powstały nowe alejki, kosze, tablice, a także pojawiło się nowe oświetlenie. Co jednak najważniejsze, pojawiło się tam kilkadziesiąt tysięcy nowych roślin. Osoby, które spacerują po Cygańskim Lesie na pewno będą zachwyceni jego obecną prezencją.

Odnowiono parkową część Lasu Cygańskiego

Mówiąc o części parkowej Lasu Cygańskiego mówimy o odcinku, który zaczyna się na pętli autobusowej przy ulicy Olszówki, aż do wejścia przy lesie w kierunku Błoni. Wzdłuż niego znajdują się korty tenisowe. W ostatnim czasie władze miasta postanowiły przywrócić blask temu miejscu. Dlatego też zajęto się jego wyglądem i estetyką. Warto dodać, że realizacja modernizacji parku była możliwa dzięki funduszom pieniężnych pochodzącym z programu „Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych”.

Aż kilkadziesiąt tysięcy nowych roślin

O ile nowe ławki, oświetlenie, kosze i tablice są na pewno ważne w takich miejscach, o tyle jednak większości mieszkańców powinna zafascynować informacja o posadzeniu kilkudziesięciu tysięcy nowych roślin w parku na terenie miasta. W ramach tego projektu zmodernizowano i ujednolicono nawierzchnię na terenie całego parku. Teraz praktycznie wszędzie znajduje się nawierzchnia mineralna, a gdzieniegdzie znajdują się nowe geokraty.

Niewątpliwie liczba nasadzeń w Lesie Cygańskim, a dokładniej to w jego parkowej części, po prostu robi wrażenie. Co znajduje się wśród nich? Przede wszystkim przebiśniegi, narcyzy różnego rodzaju, przylaszczki pospolite, ale również i czosnki niedźwiedzie, konwalie, fiołki, barwinki, rododendrony, azalie i naprawdę wiele, wiele więcej. Oczywiście podczas nasadzeń i remontu innych części parku wszystkie tamtejsze drzewa były odpowiednio zabezpieczone i żadne z nich nie ucierpiało. Realizacja projektu odbywała się ścisłym nadzorem dendrologicznym.