Międzynarodowy Festiwal Sakralnej Muzyki „Sacrum in Musica” wraca do Bielska-Białej

Z powodu sytuacji na świecie w zeszłym roku Międzynarodowy Festiwal Sakralnej Muzyki „Sacrum in Musica” się nie odbył. Teraz jednak już wkrótce ponownie w Bielsku-Białej rozbrzmi muzyka klasyczna, gospel i klezmerska. Koncerty będą odbywać się zarówno w kościołach na terenie miasta, jak i salach koncertowych.

„Sacrum in Musica” pojawi się w nowych miejscach

W zeszłych latach koncerty festiwalowe odbywały się również w świątyniach i salach koncertowych. Jednak jak zaznacza Agata Wolna z prasowego wydziału magistratu w Bielsku-Białej, w tym roku festiwal pojawi się w nowych, zupełnie innych miejscach. Gdzie dokładnie będą odbywać się koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Sacrum in Musica”?

Koncerty w ramach „Sacrum in Musica”

Wśród wybranych miejsc jest m.in. sala ceremonii w przedpogrzebowym domu, który mieści się na żydowskim cmentarzu w mieście. Już w środę, dnia 6 kwietnia, odbędzie się tam koncert znanej grupy NeoKlez. Grupa ta specjalizuje się w muzyce łączącej bałkańskie rytmy, klezmerską muzykę oraz elektroniczne brzmienia. Brzmi świetnie? I tak właśnie brzmi w rzeczywistości, dlatego warto pojawić się na tym koncercie. Warto jednak przejrzeć cały harmonogram koncertów i występów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Bielsku-Białej, ponieważ już od poniedziałku, dnia 4 kwietnia, w wielu różnych miejscach Bielska-Białej będą odbywać się naprawdę znakomite koncerty. Koncerty w kościele odbyły się również w wielu innych miejscach w Polsce. Przykładem może być Bytom organizujący koncert charytatywny dla osób z Ukrainy.

Dodajmy, że Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Sacrum in Musica” będzie odbywać się od poniedziałku do czwartku. W tym roku jest to już 21. edycja festiwalu w historii.