Oficjalnie wiemy już, że kąpielisko Panorama doczeka się remontu

Kąpielisko Panorama znane jest wszystkim mieszkańcom Bielska-Białej. Od dawna mówiło się jednak o tym, że bielska pływalnia wymaga remontu i unowocześnienia. Teraz stanie się to w końcu faktem, gdyż samorząd Bielska-Białej potwierdził, że legendarne kąpielisko zostanie zmodernizowane.

Umowa na modernizację kąpieliska Panorama została już podpisana

Ku uciesze mieszkańców możemy potwierdzić, że umowa na przebudowę pływalni Panorama została już podpisana. Umowa na modernizację kąpieliska została podpisana w poniedziałek, dnia 21 marca. Wykonawcą inwestycji jest firma Intravi – to właśnie ta firma wygrała przetarg na wykonanie przebudowy pływalni w Bielsku-Białej.

Oczywiście prace nad przebudową kąpieliska Panorama będą trochę trwać. W tym roku niestety nie będzie można skorzystać jeszcze z tego miejsca. Jednak w mieście i w regionie znajdziemy wiele kąpielisk. Sezon kąpieliskowy zacznie się już w czerwcu, więc lada moment. Zanim wejdziemy do wody pamiętajmy jednak o tym, że bezpieczeństwo i nasze zdrowie są priorytetowe. Wybierajmy więc miejsca bezpieczne i strzeżone, w których nic nam się nie stanie. Więcej przydatnych informacji przed rozpoczęciem sezonu kąpieliskowego znajdziemy także na portalu SzczecinekInfo.pl.

Inwestycja, na którą czekano od lat

Ta inwestycja ma ogromne znaczenie dla mieszkańców. Jak zaznaczył prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, ta inwestycja po prostu czekała na odpowiedni moment, aby można było ją rozpocząć. Teraz ten czas nadszedł. Prezydent miasta ma nadzieję, że prace przy modernizacji pływalni będą przebiegać zgodnie z planem, gdyż zdaje sobie sprawę, że jest to ważne miejsce dla mieszkańców Bielska-Białej.

Głos w sprawie modernizacji pływalni Panorama oraz o całej inwestycji z tym związanej zabrał również jeden z członków zarządu spółki, która wygrała przetarg na tę inwestycję. Zaznaczył on, że cała firma gwarantuje stuprocentowe zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia. Spółka również ma nadzieję, że prace będą przebiegać pomyślnie i inwestycja zostanie szybko i sprawnie ukończona.