Bójka kobiet w autobusie MZK w Bielsku-Białej

Do niebezpiecznej sytuacji doszło pod koniec zeszłego roku, dnia 3 grudnia. W autobusie MZK doszło do awantury pomiędzy dwoma kobietami. Nie trzeba było długo czekać, aby od początkowej awantury sytuacja szybko przerodziła się w bójkę. W wyniku całego zamieszania jedna z kobiet została pobita i zgłosiła sytuację na Policję.

Pobicie pasażerki w autobusie MZK

Sytuacja z pobiciem pasażerki w bielskim autobusie MZK wyszła na jaw dopiero po czasie. Wszystko za sprawą poszukiwania kobiety, która dopuściła się przemocy w pojeździe komunikacji publicznej, a której policja wciąż nie zatrzymała. Z tego względu w sieci pojawiły się nagrania z kamer monitoringu, które znajdowały się wewnątrz autobusu MZK linii nr 50. Policja liczy, że dzięki opublikowanym nagraniom uda się odnaleźć sprawczynię całego zdarzenia.

Dodajmy, że do całej sytuacji doszło w autobusie miejskiej komunikacji linii nr 50,3 grudnia 2021 roku, mniej więcej o godzinie  12:50. Autobus w tym czasie poruszał się na odcinku pomiędzy centrum Bielska-Białej, a więc ulicy Warszawskiej w stronę ulicy Mazańcowickiej.

Nie przestrzegała restrykcji

Do awantury pomiędzy dwoma kobietami doszło najprawdopodobniej z powodu nie przestrzegania ogólnych restrykcji przez sprawczynię. Agresywna kobieta rzuciła się na kobietę, która zwróciła jej uwagę o braku zakrycia ust i nosa. To wywołało lawinę wulgarnych słów z jej ust, a skończyło się na czynach wymierzonych w poszkodowaną kobietę. Z tego powodu poszkodowana odniosła obrażenia twarzy. Policja liczy, że upublicznienie rysopisu kobiety oraz nagrań z wewnętrznego monitoringu w autobusie pozwoli na jej odnalezienie.