Ponad 800 zarzutów dla dentysty z okolic Bielska-Białej

Ogromna ilość zarzutów stoi przed dentystą, który swoje usługi dentystyczne świadczył niedaleko Bielska-Białej. W ciągu 6 lat miał on oszukiwać zarówno pacjentów, jak i Narodowy Fundusz Zdrowia. Chodzi o wyłudzanie pieniędzy z NFZ poprzez dopisywanie fikcyjnych usług i zabiegów.

Sfałszowane dokumenty trafiały prosto do NFZ

Dentysta w ciągu ostatnich lat zrobił sobie naprawdę niezły biznes na oszukiwaniu pacjentów oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Schemat działania dentysty był naprawdę dosyć prosty.

Stomatolog jak gdyby nigdy nic przyjmował pacjentów. Jednak w dokumentacji wpisywał dodatkowe usługi i zabiegi, które w rzeczywistości nie były wykonywane. W ten sposób NFZ wypłacał dentyście pieniądze za usługi, których tak naprawdę nie było. W ten sposób dentyście z okolic Bielska-Białej udało się oszukać ponad 80 pacjentów. Dzięki temu procederowi stomatolog wzbogacił się o ponad 300 tysięcy złotych.

Śledztwo funkcjonariuszy zakończyło się sukcesem

Funkcjonariusze śledczy z sukcesem doszli do wszystkich przewinień, których dopuścił się nieuczciwy dentysta. Śledztwo rozpoczęte w kwietniu 2021 roku teraz przyniosło skutek w postaci rzetelnych dowodów na przestępcze działania stomatologa.

Stomatolog z okolic Bielska-Białej przestępczy proceder prowadził od grudnia 2014 roku do września 2020 roku. Wszystko odbywało się w prowadzonym przez niego gabinecie stomatologicznym. Oddziałem, który w największym stopniu został oszukany przez dentystę jest Śląski Oddział Wojewódzki NFZ, który znajduje się w Katowicach. Warto dodać, że już teraz policjantom udało się zabezpieczyć około 30 tysięcy złotych. Pieniądze te mają w późniejszym czasie trafić na poczet wymierzonych kar. Kara finansowa to jednak nie jedyna kara, która czeka nieuczciwego stomatologa. Za swój zorganizowany przestępczy proceder może on trafić do więzienia i to nawet na 8 lat.