BKS Bostik Bielsko-Biała zwycięża w Bydgoszczy po szalonym spotkaniu

Za nami już 14. kolejka Tauron Ligi drużyna BKS Bostik Bielsko-Biała poradziła sobie na wyjeździe z drużyną Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Mecz zakończył się w wynikiem 3:1 dla bielskiego zespołu.

Ważny mecz dla obu drużyn

Przed spotkaniem pomiędzy Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz a BKS-em Bostik Bielsko-Biała sporo mówiło się o tym, że obie drużyny w tym sezonie grają nieco poniżej swoich możliwości. Oczekiwania wobec jednej, jak i drugiej możliwości na pewno są znacznie większe. Końcówkę zeszłego roku mimo wszystko lepiej zakończyły siatkarki z Bielska-Białej, które ugrały punkt z drużyną z Rzeszowa oraz pokonały po zaciętym boju ekipę Chemika Police.

Szalony pierwszy set i wyrównana druga odsłona

W pierwszej odsłonie ekipa z Bielska-Białej prowadziła już w wynikiem 22:15. Co się jednak okazało, w tym momencie siatkarki przyjezdnej drużyny złapały kryzys, przez co gospodarze dogonili rywalki, a następnie przypieczętowali zwycięstwo w tym secie.

Druga odsłona była już znacznie bardziej zacięta przez cały czas. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz chciały uzyskały maksymalnie dwa punkty przewagi i podobnie było w przypadku drużyny przeciwnej. Set toczył się w takim stosunku praktycznie do końca, przez co zwycięstwo na przewagi w stosunku 26:24 odniosły siatkarki BKS-u Bostik Bielsko-Biała Biała.

Zawirowania w trzecim secie i ostateczne zwycięstwo 3:1

Trzeci set był nieco podobny do pierwszego. Gospodynie prowadziły 11:6, jednak ostatecznie do głosu ponownie doszły przyjezdne. Z tego względu set nr cztery skończył się zaciętą walką, jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły siatkarki z Bielska Białej.

Czwarta odsłona spotkania wydawała się od początku być całkowicie pod kontrolą gości. Nic bardziej mylnego, ponieważ przy prowadzeniu 15:10, gospodynie potrafiły ponownie wrócić do tego spotkania i na tablicy wyników po chwili widniał już wynik 15:15. Ostatecznie set oraz cały mecz zakończył się zwycięstwem BKS-u Bostik Bielsko-Biała.

Siatkarki z Bielska-Białej odnieśli więc tym samym zwycięstwo numer sześć w tym sezonie. Z kolei drużyna Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz musi szukać bardzo ważnych punktów w kolejnych spotkaniach. Najbliższą okazję siatkarki z Bydgoszczy będą miały już 14 stycznia, kiedy to podejmą w Rzeszowie drużynę Developres Bella Dolina. Z kolei drużyna BKS-u Bostik Bielsko-Biała w następnej kolejce podejmie drużynę Volley Wrocław, a mecz odbędzie się 17 stycznia.