W Bielsku-Białej morsowanie wciąż jest popularne

Wszyscy doskonale pamiętają zeszłoroczny okres zimowy, kiedy niemal cała Polska morsowała. W tym roku zainteresowanie kąpielami w zimnych akwenach wodnych nie jest aż tak duże jak rok wcześniej. Mimo to lokalne morsy utworzyły zgraną paczkę osób i wciąż regularnie pojawiają się nad wodą.

Morsowanie w Bielsku-Białej i okolicach

W regionie wokół Bielska-Białej zainteresowanie morsowaniem w tym roku jest nieco mniejsze niż przed rokiem, jednak mimo wszystko na okolicznych jeziorach regularnie pojawiają się osoby morsujące. Entuzjaści morsowania na pewno cenią sobie wszystkie zalety, które związane są z morsowaniem. Najwytrwalsi na pewno pojawiają się przynajmniej raz w tygodniu nad wodą.

Dowodem na utrzymywanie się popularności morsowania w Bielsku-Białej i okolicach jest stworzona grupa Morsy Bielsko-Biała. Ich determinacja jest na tyle duża, że w tym roku przywitali oni nawet Nowy Rok morsując. Morsowanie sylwestrowo-noworoczne w Bielsku-Białej zostało wcześniej zaplanowane. W wydarzeniu wzięło udział 23 uczestników. Jeden z uczestników grupy Morsy Bielsko-Biała zaznaczył, że w tym roku rzeczywiście zainteresowanie morsowaniem jest nieco mniejsze niż przed rokiem, jednak mimo wszystko raz na jakiś czas pojawiają się nowe osoby, które z chęcią dołączają do grupy.

Naukowcy doceniają zalety morsowania

Kąpiele w zimnej wodzie są oczywiście bardzo polecane przez naukowców oraz medyków. Wg oficjalnych badań mogliśmy się dowiedzieć, że morsowanie przyczynia się do wzmocnienia odporności organizmu, utrzymywania lepszej kondycji skóry oraz wpływa na poprawę nastroju psychicznego. Oprócz tego zimne kąpiele w otwartych akwenach wodnych wpływają pozytywnie także na przemianę materii, a także skutecznie redukuje stany zapalne.

Morsowanie dla wielu osób jest wygodną formą aktywności fizycznej. Na pewno ma ono sporo zalet, przez co warto wciąż promować tego typu sport dla naprawdę wytrwałych osób. Popularność morsowania zawsze zwiększa się w okresie świąteczno-noworocznym. Powodem tego mogą być chociażby postanowienia noworoczne, które wraz z początkiem nowego roku stawiają sobie ludzie. Ostatnio obszerny artykuł na temat morsowania w kontekście postanowień noworocznych pojawił się na stronie https://www.dla-faceta.pl/noworoczne-postanowienia-morsowanie/.