Zmieni się cennik płatnej strefy parkowania w Bielsku-Białej

Już od nowego roku w Bielsku-Białej strefy płatnego parkowania będą podlegały nowemu cennikowi. Zmiany dokonano jednak w całym regulaminie dotyczącym miejskiej strefy płatnych parkingów (SPP). Warto dodać, że zmiany zostały wprowadzone już wcześniej, ponieważ na sesji Rady Miejskiej Bielska-Biała, która odbyła się 18 listopada 2021 roku.

Zmiany w strefie płatnego parkowania

Mieszkańcy oraz wszyscy kierowcy poruszający się po Bielsku-Białej wielokrotnie dawali do zrozumienia, że obecny system płatnego parkowania powinien działać nieco lepiej. Radni wzięli wszystkie wskazówki pod uwagę i zmienili regulamin SPP. W ramach wprowadzonych zmian nastąpi m.in. zmiana dotycząca krótkich postojów. Teraz będzie można wykupić krótki czas postoju, przez co swobodnie będzie można załatwić pilną sprawę na mieście.

Oprócz tego w strefach płatnego parkowania wydłużono czas, kiedy ona obowiązuje. Do tej pory SPP były darmowe już od godziny 16:00. Po wprowadzonych zmianach czas ten zostanie zmieniony i teraz strefy płatnego parkowania będzie działać do godziny 17:00. Dopiero potem strefy będą darmowe. Warto dodać, że przede wszystkim skorzystają mieszkańcy, którzy parkują swój samochód w takich strefach. Dzięki temu mogą oni po powrocie z pracy znaleźć wolne miejsce, co w przypadku darmowego postoju często graniczyło z cudem.

Większe opłaty w strefach płatnego parkowania

Strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej będą teraz miały również nowy cennik. Już od nowego roku kierowcy będą musieli zapłacić za godzinę postoju 3,50 zł. Jednak jeśli postój będzie trwał jedynie 30 minut, to opłata wyniesie 2,00 zł. Następnie za drugą godzinę opłata będzie wynosić 4,00 zł, a za trzecią godzinę 4,50 zł. Każda następna godzina postoju w strefie płatnego parkowania będzie kosztowała kierowców 3,50 zł. Oczywiście płatne strefy parkowania istnieją w zasadzie w całej Polsce. A zmiany w opłatach odnotowano ostatnio również w Tarnobrzegu.

Zmian w regulaminie strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej jest znacznie więcej. Wśród nich jest m.in. zmiana dotycząca wprowadzenia nowej opłaty dodatkowej. Zwiększy się również limit ulic, przy których ważna jest karta mieszkańca. Do tej pory karta upoważniała do zaparkowania samochodu jedynie na jednej ulicy. Od przyszłego roku karta mieszkańca będzie uprawniać do postoju na trzech najbliższych ulicach od adresu zameldowania. Wprowadzone zmiany dotyczą także cenników abonamentów przedsiębiorców oraz mieszkańca. Warto na stronie miasta znaleźć szczegółowe informacje na temat regulaminu stref płatnego parkowania w Bielsku-Białej.

Warto raz jeszcze przypomnieć, że wszystkie zmiany obowiązują już od 1 stycznia 2022 roku.