Grupa kilkudziesięciu osób protestowała przed sądem w Bielsku-Białej

Do protestów w Bielsku-Białej doszło przed budynkiem należącym do Sądu Okręgowego. Grupa licząca mniej więcej 50 osób zebrała się, aby wyrazić swój sprzeciw przeciwko działaniom państwa w temacie wymiaru sprawiedliwości. Protest odbył się w sobotę 18 grudnia i jak się okazuje, wcale nie jest to przypadkowo wybrany termin.

Data protestu – rocznica zawieszenia sędziego

Przypomnijmy, że tegoroczne protesty przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej nie są przypadkowe. Nawet data protestów, które miały miejsce 18 grudnia 2021 roku o godzinie 18:00 jest zbieżna z rocznicą zawieszenia sędziego Igora Tuleję. Dodajmy, że sędzia Igor Tuleja został zawieszony przez Dyscyplinarną Izbę Najwyższego Sądu, przez co nie może on wykonywać obowiązków zawodowych.

Decyzja Izby wywołała sporą burzę wśród obywateli. Przede wszystkim z powodu, że Izba nie może ot tak zawieszać sędziów. A w przypadku sędziego Igora Tulei właśnie tak było. Wydaje się, że ta sprawa przez lata będzie jeszcze w pamięci obywateli oraz mediów. Szczególnie, że już teraz zapowiedziano kolejne protesty w związku z tą sprawą. Mają one się odbywać każdego miesiąca dokładnie 18. dnia. I to nie tylko w Bielsku-Białej, lecz także w wielu innych miejscach w Polsce.